II kolejka: Zagłębiak - Orzeł Miedary ZAPRASZAMY!!!

W drugiej kolejce rozgrywek piłkarze Zagłębiaka zmierzą się na własnym boisku z Orłem Miedary. Nasi sobotni rywale to beniaminek rozgrywek. Orzeł w ubiegłym sezonie wygrał bytomską A-klasę z sześcioma punktami przewagi nad Unią Świerklaniec i siedmioma nad LKS-em Żyglin.

Miedary to miejscowość położona około siedmiu kilometrów na wschód od Tarnowskich Gór, między Zbrosławicami a Strzybnicą. Tamtejszy LKS Orzeł istnieje od 1948 roku. Trenerem zespołu jest Rafał Niedbała, a w kadrze znajdują się zawodnicy znani z gry w Gwarku Tarnowskie Góry (Adrian Masarczyk, Karol Kajda) czy Ruchu Radzionków (Damian Cziba). W pierwszej kolejce Orzeł wygrał u siebie 4:1 z Sokołem Orzech. Bramki zdobywali Kajda (dwie), Panak i Guncel.

Przypomnijmy, że nasza drużyna czeka na pierwsze punkty w sezonie. W pierwszym meczu nasi zawodnicy przegrali 1:4 w Rogoźniku z Cyklonem. Jedyne trafienie zanotował Rafał Lis.

Przed meczem z Orłem do naszej drużyny dołączył bramkarz Damian Emeryk, były zawodnik naszego klubu, który zastąpi nieobecnego w sobotę Piotra Iwaniuka.

Sobotnie spotkanie z drużyną z Miedar będzie pierwszym w historii pojedynkiem obu klubów. Początek zaplanowano na godzinę 17. Sędziować będzie pan Mateusz Konieczny reprezentujący Kolegium Sędziów w Tychach. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.