Porażka z Tęczą

Nasza ekipa nie będzie miło wspominała sobotniego spotkania z Tęczą Błędów. Dąbrowianom nie udało się tego spotkania wygrać, a na dodatek groźnej kontuzji doznał nasz najlepszy strzelec Dariusz Bernaś.

Do derbowego pojedynku przystąpiliśmy bez pauzującego za kartki Patryka Stemplewskiego i kontuzjowanego Damian Pawęzowskiego. Mecz zaczął się dość obiecująco dla nas, bo już w 7. minucie prowadzenie dla dąbrowian objął Mateusz Grębosz. Dalszy bieg wypadków pierwszej połowy nie był już dla nas szczęśliwy. W 23. minucie sfaulowany przez zawodnika Tęczy został Dariusz Bernaś, którego karetka zabrała do szpitala. Wstępna diagnoza mówi o zerwanych więzadłach. Zobaczymy, czy się potwierdzi. Trzy minuty później sędzia podyktował dyskusyjnego karnego, którego na bramkę zamienił Rafał Bielawski i było 1:1. W 36. minucie drugiego gola dla rywali zdobył Daniel Cieślik.

Praktycznie całą drugą połowę Tęcza grała w dziesiątkę, bo już w 47. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył nasz były zawodnik Damian Bojacz. Gole już jednak nie padły i to Tęcza cieszyła się po spotkaniu z wygranej.

Zagłębiak: Iwaniuk - Czubala, Staszczyszyn, Wilk, Sularz, Kuzior, Zarychta (71. Lis), Musiał, Bernaś (25. Soćko), Książek (46. Piątek), Grębosz

Tęcza: Stambuła - Starzyński, Zapart, Cieślik, Bielawski, Bojacz, Jurczyński, Stefański, Prysak (58. Żmuda), Mendela (75. Pytel), Wściubiak (90. Pałasz)

Żółte kartki: Soćko, Kuzior, Czubala, Musiał - Bojacz, Mendela, Bojacz

Czerwona kartka: Bojacz (Tęcza)

Sędziowie: Artur Należnik - Amadeusz Gędłek, Tomasz Jurek (KS Katowice)

W przyszłym tygodniu naszą drużynę czeka wyjazdowe spotkanie z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie. Za dwa tygodnie w ostatnim meczu rundy jesiennej będziemy podejmować ekipę Orła Nakło Śląskie.