Kapitalny gol zapewnił trzy punkty

Nasza drużyna dopisała w sobotę do swojego konta kolejne trzy punkty. Dąbrowianie pokonali 2:1 MKS Sławków. Zwycięstwo zapewniła tuż przed końcem spotkania wyjątkowej urody bramka Wojciecha Szymańskiego.

Podopieczni trenera Sebastiana Klaty prowadzenie objęli już w 18. minucie za sprawą Patryka Jurczyńskiego. Kolejne próby zdobycia gola nie udawały się, a piłka kilka razy przeleciała nad poprzeczką. Po przerwie goście doprowadzili do remisu. W 67. minucie gola z rzutu wolnego zdobył Łukasz Kowalski.

Emocjonująca okazała się końcówka spotkania. W 82. minucie sędzia nie zdecydował się na podyktowanie ewidentnego rzutu karnego na korzyść naszej drużyny, a protestujący przeciw takiej decyzji Patryk Jurczyński zobaczył czerwoną kartkę.

Dąbrowianom udało się jednak rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. W 88. minucie kapitalnym strzałem z czterdziestu metrów popisał się Wojciech Szymański i nasza drużyna zwyciężyła 2:1.

Dodajmy, że w szeregach gości wystąpiło trzech byłych zawodników naszego klubu: Maciej Pacula, Dominik Zdeb i Kamil Lisowski.

Dąbrowa: Iwaniuk - Antczak, Bojacz (70.Szymański), Jurczyński, Kuzior (46.Czubala), Starzyński, Staszczyszyn, Stefański (90.Lis), Sularz (46.Cichoń), Szopa, Woźniak

Sławków: Stasiczek - Bigaj, Domagała, Jadczyk, Jankowski, Jasiński (80.Szolc), Kowalski, Krzywdziński, Pacula, Sadzawicki (66.Lisowski), Zdeb

Żółte kartki: Antczak, Cichoń, Jurczyński - Kowalski, Zdeb, Pacula

Czerwona kartka: Jurczyński (82. minuta)

Sędzia: Janusz Mytych (Zabrze)

Za tydzień dąbrowian czeka wyjazdowe spotkanie w Bytomiu z ŁKS-em Łagiewniki.