Pogrom w Pucharze Polski: Niwy - Zagłębiak 1:7

Aż siedem bramek zaaplikowali Niwom Brudzowice piłkarze Zagłębiaka w zaległym meczu II rundy Pucharu Polski. Wynik mógł być wyższy, ale również wygrana 7:1 daje naszej drużynie awans do kolejnej rundy.

Jako pierwsze gola w tym meczu zdobyły Niwy. W 23. minucie prowadzenie dla zespołu z Brudzowic uzyskał nasz były zawodnik Adam Kozibąk. Jak się potem okazało, było to jedyne trafienie gospodarzy (to Niwy formalnie pełniły tę funkcję, chociaż mecz odbywał się w Dąbrowie Górniczej). Decydująca dla przebiegu spotkania okazała się 37. minuta. Wychodzącego na czystą pozycję Dariusza Bernasia sfaulował bramkarz Niw Tomasz Buszewski. Golkiper rywali zobaczył czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na wapno. W bramce rywali stanął zawodnik z pola - Piotr Michalczyk, ale sam poszkodowany zamienił karnego na gola. Remisem skończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej trafiali już tylko nasi zawodnicy. Po trzy gole zdobyli Dariusz Bernaś i Damian Pawęzowski, co dało Zagłębiakowi wygraną 7:1 i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W III rundzie w przyszłą środę 23 września Zagłębiak podejmie na boisku przy ul. Konopnickiej IV-ligową Przemszę Siewierz. Wcześniej, bo w sobotę 19 września, zagramy wyjazdowe spotkanie ligowe z Łazowianką Łazy.

Niwy: Buszewski - Mik, Błaszczyk, Terlecki, Krzyżowski, Michalczyk, Borek, Moroń, Jajeśniak, Kozibąk (61.Gałęziok), Stefański (74. Wójcik)

Zagłębiak: Iwaniuk - Sularz, Stemplewski (46.Wilk), Staszczyszyn, Czubala, Piątek (46.Soćko), Kuzior, Książek (46.Zarychta), Musiał, Bernaś, Grębosz (46.Pawęzowski)