Przemsza pokonana! Zagłębiak w IV rundzie Pucharu Polski

Wygraną naszej drużyny 2:1 zakończyło się środowe spotkanie III rundy Pucharu Polski z Przemszą Siewierz. Rywale kończyli mecz w dziewiątkę.

Dąbrowianie objęli prowadzenie w 31. minucie po ładnym strzale Krystiana Soćki. Goście z Siewierza wyrównać zdołali dopiero po przerwie. W 59. minucie piłkę w naszej bramce umieścił Kamil Szostek. Od 63. minuty goście grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę po faulu na Dariuszu Bernasiu zobaczył Jacek Pająk. Rzutu wolnego nie udało się zamienić na gola, bo piłka po strzale Mateusza Grębosza powędrowała nad bramką. Pięć minut po tej sytuacji zawodnik gości Karol Colik zobaczył drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i od tego momentu Przemsza grała w dziewiątkę. Wynik spotkania ustalił w 85. minucie Dariusz Bernaś, który popisał się celną dobitką po tym, jak bramkarz gości wypuścił piłkę po uderzeniu z wolnego. Dzięki wygranej nasza drużyna awansowała do IV rundy Pucharu Polski. Kto będzie w niej naszym rywalem i kiedy odbędzie się to spotkanie - dopiero się okaże.

Zagłębiak: Tomanek - Wilk, Stemplewski, Sularz, Czubala, Kuzior, Zarychta, Bernaś (89. Lis), Musiał, Soćko (66. Piątek), Pawęzowski (46. Grębosz)

Przemsza: Matyjaszczyk - Niesyto (42. Pająk), Will, Rumiński (71. Setlak), Tora, Szostek (60. Komin), Colik, Molek, Kluz (60.Kut), Majchrowski, Tukaj

Zagłębiak Tucznawa - RKS Grodziec 1:5

Zapraszamy kibiców na sobotnie spotkanie ligowe z Unią Świerklaniec (początek o godz. 15), jak również na niedzielny sportowy festyn rodzinny na naszym stadionie. W programie m.in. mecz oldbojów Zagłębia Dąbrowa Górnicza i Zagłębia Sosnowiec (godz. 14), obchody 90-lecia naszego klubu (godz. 15.30) i oraz występy artystyczne (m.in. Przemysław Smolarski, od godz. 17). Na obie imprezy wstęp wolny!!!