Wygrana!!! Siemianowiczanka - Zagłębiak 2:3

Z trzema punktami wróciła nasza drużyna z Siemianowic Śląskich. Podopieczni trenera Przemysława Oklejewskiego pokonali w Parku Pszczelnik miejscową Siemianowiczankę 3:2.

W kadrze na ten mecz, z racji kłopotów kadrowych naszego klubu, znalazło się trzech dawnych zawodników RKS-u, a obecnie drużyny oldbojów: Jarosław Skrzypiec (rocznik 1964), Paweł Cieślik (1971) i Krzysztof Bernaś (1973), którzy w piątek zostali potwierdzeni do gry w Śląskim Związku Piłki Nożnej.

Na mecz piłkarze i trenerzy wyszli ze specjalnie przygotowanym wcześniej transparentem o treści "Berni trzymaj się" i klubowym herbem, co było wyrazem wsparcia i solidarności dla naszego zawodnika Dariusza Bernasia, który w poprzednim spotkaniu z Tęczą Błędów zerwał więzadła, co skutkuje minimum dziewięciomiesięczną przerwą w grze. Sam początek meczu poprzedziła też minuta ciszy upamiętniająca zmarłego w ubiegłą niedzielę wieloletniego prezesa naszego klubu Janusza Września.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla dąbrowian. W 15. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Grębosz, który wykorzystał podanie Krystiana Soćki. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak z remisem, bo w 37. minucie do wyrównania doprowadził Marcin Cuber. Im bliżej końca tego spotkania, tym towarzyszyły mu coraz większe emocje. W 62. minucie spotkania Rafał Nowak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dąbrowianie wyrównali w 73. minucie, kiedy to po faulu w polu karnym podyktowany został... rzut wolny pośredni. Autorem bramki był Piotr Zarychta. Decydująca o wyniki tego spotkania padła w 82. minucie, kiedy to błąd bramkarza wykorzystał Dawid Czubala.

- Mottem dzisiejszego meczu było "Berni, trzymaj się". Dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie i niesamowitą wolę walki. Dzięki takiej postawie wygraliśmy na ciężkim terenie i jeśli Darek postąpi tak samo, to również wygra swój mecz z ciężką kontuzją. Bardzo w niego wierzę, bo to charakterny chłopak - powiedział po spotkaniu trener Przemysław Oklejewski.

Siemianowiczanka: Gieracz - Ogryzek, Szurek, Wronowski (60. Leszek), Szyguła (83. Kowalczyk), Czopa, Tomczyk, Klaus, Cuber, Mierzwa, Nowak, rezerwa: Szczerbiński, Rajczyk, Kołodziej, Wanot, Siejak

Zagłębiak: Iwaniuk - Wilk, Czubala, Staszczyszyn, Stemplewski, Zarychta, Musiał, Sularz, Piątek, Soćko (82. Książek, 90.+3 Skrzypiec), Grębosz (90. Pawęzowski, 90.+1 K.Bernaś), rezerwa: Tomanek, Cieślik

Żółte kartki: Klaus, Tomczyk - Stemplewski

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w przyszłą sobotę u siebie z Orłem Nakło Śląskie. Będzie to ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Już teraz zapraszamy na nie wszystkich kibiców.