Zagłębiak zdobył twierdzę Siemianowice

Kolejne trzy punkty dopisała do swojego konta drużyna Zagłębiaka po niedzielnym meczu w Siemianowicach. Dąbrowianie wygrali 2:1. Dla Siemianowiczanki była to pierwsza w tym sezonie porażka na własnym boisku.

W pierwszej połowie na boisku dominowała drużyna z Dąbrowy Górniczej. W drugiej prowadząc nastawiła się na obronę i kontrataki. To, co najciekawsze, czyli gole, kibice oglądali już na początku spotkanie. Najpierw prowadzenie dla Zagłębiaka zdobył Marcin Szopa, ale chwilę potem gospodarze wyrównali po rzucie wolnym podyktowanym po faulu Damiana Bojacza. Kilka minut później padła druga bramka dla Zagłębiaka, której autorem był Wojciech Szymański.

Skład: Iwaniuk - Antczak, Staszczyszyn (63 Czubala), Starzyński, Stefański, Pytel, Ducki, Bojacz, Szopa (90. Kuzior), Szymański, Jurczyński (82. Lis)

W przyszłą sobotę 11 października podopieczni trenera Sebastiana Klaty podejmą na własnym boisku drużynę Sokoła Orzech.