IV kolejka: Zagłębiak - Naprzód (po raz 1.) ZAPRASZAMY!!!

W ostatni weekend sierpnia rozegrane zostaną spotkania czwartej kolejki grupy czwartej katowickiej klasy okręgowej. Rywalem piłkarzy Zagłębiaka będzie beniaminek rozgrywek - zespół Naprzodu Lipiny.

Naprzód Lipiny został założony 3 marca 1920 roku. Dzisiaj po wielu fuzjach drużyna ze Świętochłowic reprezentuje dzisiaj również tradycje takich klubów jak Czarni Chropaczów czy Górnik Świętochłowice. Największym sukcesem klubu jest dwunastoletnia gra na zapleczu ekstraklasy w latach 1949-1952 i 1955-1962. W 1951 roku w ówczesnej II lidze grali także piłkarze naszego klubu, ale ówczesne Stal Lipiny i Stal Dąbrowa Górnicza występowały w różnych grupach. W ubiegłym roku piłkarze Naprzodu wygrali katowicką A-klasę i awansowali do klasy okręgowej. Sobotni mecz będzie pierwszym w historii starciem obu zespołów.

W bieżących rozgrywkach po trzech kolejkach Naprzód z sześcioma punktami plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Roberta Pluty pokonali Silesię Miechowice i Sokoła Orzech, przegrali natomiast w Strzemieszycach. Nasi piłkarze w ubiegłym tygodniu zdobyli pierwszy punkt remisując na wyjeździe w Miasteczku Śląskim. Liczymy, że uda się wreszcie zdobyć komplet punktów.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 16. Sędziować będzie pan Bartosz Słysz reprezentujący Kolegium Sędziów w Zabrzu. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!!!