Kolejne trzy punkty: Zagłębiak - Polonia II 4:1

Drugie zwycięstwo w sezonie zapisała w sobotę na swoim koncie nasza drużyna. Na boisku przy ul. Konopnickiej Zagłębiak pokonał w stosunku 4:1 rezerwowy zespół Polonii Bytom, który do Dąbrowy Górniczej przyjechał w ledwie jedenastoosobowym zestawieniu.

Pierwsza bramka padła na samym początku meczu. W 5. minucie faulowany w polu karnym był Dariusz Bernaś, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. Na pięć minut przed przerwą piłkę do siatki wpakował Piotr Zarychta i do przerwy to Zagłębiak prowadził 2:0.

Po zmianie stron gościom udało się zdobyć gola. Potrzebny był do tego karny, którego w 59. minucie wykorzystał Radosław Hass. Potem trafiali już tylko nasi zawodnicy. W 70. minucie gola na 3:1 zdobył Rafał Lis, a w 87. minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Mateusz Piątek. W momencie strzelenia czwartej bramki nasza drużyna grała w osłabieniu. Drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik zobaczył bowiem Kamil Kuzior.

Zagłębiak: Tomanek - Stemplewski, Wilk, Staszczyszyn, Czubala, Kuzior, Zarychta (75. Piątek), Musiał, Bernaś (89. Soćko), Pawęzowski (61. Lis), Grębosz (89. Książek), trener Przemysław Oklejewski

W kolejnym spotkaniu dąbrowianie zmierzą się na wyjeździe z Łazowianką Łazy.