Porażka w Miasteczku Śląskim

Dobiegła końca piękna seria dziesięciu spotkań naszej drużyny bez porażki. Sposób na Zagłebiaka znalazła Odra Miasteczko Śląskie, która w niedzielę pokonała naszą drużynę 2:1.

Pierwsza bramka dla Odry padła w 12. minucie spotkanie. Rzut karny wykorzystał grający trener rywali Mariusz Frajer. Tuż przed przerwą doczekaliśmy się jednak wyrównania. Piłkę w bramce drużyny z Miasteczka umieścił Łukasz Ducki. Po zmianie stron mieliśmy nadzieję, że za tym trafieniem pójdą kolejne gole dla naszego zespołu, jednak to Odra umieściła piłkę w bramce Zagłębiaka. W 75. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Dawid Bandoch.

Odra: Budny - Bandoch (80. Taszek), Chmurczyk, Frajer, Gatys, Krakowiak, Kurkowski (85. Pączek), Niewolik, Kosiarz-Podolski, Skowronek, Sosinka, trener Mariusz Frajer

Zagłębiak: Iwaniuk - Antczak, Bojacz (86. Radecki), Czubala (72. Szopa), Ducki, Jurczyński, Kuzior (67. Książek), Lis, Starzyński, Staszczyszyn (80. Sularz), Stefański, trener Sebastian Klata

To, co oprócz wyniku pozostanie nam w pamięci z wizyty w Miasteczku Śląskim to chamskie zachowanie niektórych kibiców gospodarzy, którzy każdą niepomyślną ich zdaniem dla Odry decyzję sędziego kwitowali stwierdzeniem, że arbiter jest pewno z Sosnowca. Wydawałoby się, że po starszych osobach można spodziewać się kultury. Jak widać, nie zawsze. Tak na marginesie, zawody prowadził pan Łukasz Kruk z... Tychów.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra na własnym boisku w sobotę 8 listopada. Ostatnim ligowym rywalem w rundzie jesiennej będzie Orzeł Biały Brzeziny Śląskie.