V kolejka: Warta - Zagłębiak (po raz 39.)

W meczu piątej kolejki klasy okręgowej na wyjeździe rywalem Zagłębiaka będzie lider tabeli - Warta Zawiercie.\

Warta istnieje od 1921 roku. Jej największym sukcesem jest gra w III lidze i udział w 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 1963/1964. W meczu ligowym RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza po raz pierwszy zmierzył się z zawiercianami już w 1931 roku. Wyniki z tego sezonu jednak nie zachowały się, podobnie jak rezultat rewanżowego meczu w sezonie 1938/39. W pozostałych 35 spotkaniach zanotowano 15 zwycięstw dąbrowian, 14 porażek i 6 remisów. Warto dodać, że w mecz z Wartą w 1938 roku nasza drużyna odniosła jedno z najwyższych zwycięstw w historii klubu wygrywając aż 10:2. Ostatnie mecze z klubem z Zawiercia odbyły się w ubiegłym sezonie. W obu Zagłębiak wygrywał 2:1 - jesienią bramki strzelali Łukasz Ducki i Patryk Jurczyński, wiosną dwa gole zdobył Dariusz Bernaś.

W bieżącym sezonie Warta jeszcze nie przegrała. Zanotowała do tej pory trzy zwycięstwa i remis. W ostatniej kolejce zawiercianie wygrali 3:0 na boisku Sokoła Orzech. Nasza drużyna po dobrym meczu pokonała w ubiegłą sobotę Naprzód Lipiny 4:1. Czy uda jej się pójść za ciosem na boisku lidera?

Mecz Warta - Zagłębiak rozpocznie się w sobotę 5 września o godz. 16 na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu. Sędziować będzie pan Artur Należnik z Kolegium Sędziów w Katowicach.

W pozostałych meczach grają:
Łazowianka Łazy - Unia Strzemieszyce
Naprzód Lipiny - Tęcza Błędów
Odra Miasteczko Śl. - Siemianowiczanka Siemianowice Śl.
Orzeł Miedary - Orzeł Nakło Śl.
Cyklon Rogoźnik - Orzeł Biały Brzeziny Śl. - wszystkie w sobotę o godz. 16
Polonia II Bytom - Sokół Orzech - niedziela, godz. 11