Wygrana z Orłem Nakło Śląskie

Trzy punkty dopisujemy do konta Zagłębiaka w tabeli klasy okręgowej po sobotnim meczu z Orłem Nakło Śląskie. Dąbrowianie wygrali 3:1, a przy większym szczęściu wygrana mogła być wyższa.

Nasza drużyna mogła wyjść na prowadzenie w 14. minucie spotkania. Piłkę w bramce Nakła umieścił Patryk Jurczyński, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Cztery minuty później nie było już wątpliwości i prowadzenie dla Zagłębiaka uzyskał Marcin Szopa. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednak remisem 1:1. W 33. minucie meczu sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym i wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę dla Orła zamienił nasz były zawodnik Artur Działach.

Tuż po zmianie stron zobaczyliśmy drugą jedenastkę, ale tym razem dla Zagłębiaka. Dąbrowianie mogli wyjść na prowadzenie, jednak Sebastian Stefański strzelił w bramkarza. Naszej drużynie udało się jednak rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 66. minucie piłkę w bramce Nakła umieścił Wojciech Szymański, a w 80. minucie Michał Woźniak. W końcówce szansę na podwyższenie wyniku mieli m.in. Marcin Szopa i Rafał Lis, ale piłka do bramki już nie wpadła.

Drużynę Zagłębiaka w meczu z Orłem prowadził trener Jarosław Jajeśniak, zastępując chwilowo nieobecnego Sebastiana Klatę.

Zagłębiak: Iwaniuk - Pytel, Starzyński, Antczak, Sularz, Kuzior, Bernaś (69. Woźniak), Stefański (55. Ducki), Jurczyński (85. Lis), Szopa, W. Szymański (87. Książek), trener Jarosław Jajeśniak

Nakło: Mol - K. Szymański (85. Karwat), Stolarczyk, Janusz, Brzezina, Hoinkis (66. Kochel), Malok, Kowal (68. Urbanowicz), Lamla, Stachowicz (85. Opara), Działach, trener Roman Cegiełka

W następnym spotkaniu 16 maja Zagłębiak zagra na wyjeździe z Silesią Miechowice.