Ząbkowice pokonane!!! Jesteśmy w półfinale Pucharu Polski!!!

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę środowego spotkania Pucharu Polski pomiędzy naszą drużyną a Unią Ząbkowice. Podopieczni trenera Przemysława Oklejewskiego ostatecznie wygrali z ząbkowiczanami 4:2.

Jako pierwsza gola strzeliła nasza drużyna. W 30. minucie bramkarza gości pokonał Dariusz Bernaś, po pięciu minutach wyrównał jednak Hubert Gmaj, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę z wolnego do bramki trafił Michał Skórski. Po zmianie stron na wyrównanie trzeba było czekać do 77. minuty, gdy do bramki trafił wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Grębosz. Remis 2:2 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, więc zwycięzcę tego spotkania miała wyłonić dogrywka. Goście przystąpili do niej w okrojonym składzie, bo już w 60. minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Paweł Krzos. W dogrywce to nasi piłkarze zdobywali bramki - Darek Bernaś w 92. i 120. minucie, a rywale oglądali kolejne czerwone kartki. Mecz kończyli w ósemkę, dodatkowo tuż przed końcem meczu sędzia odesłał szkoleniowca Unii Artura Mosnę na trybuny.

4:2 Dariusz Bernaś 120`

Zagłębiak: Iwaniuk - Wilk, Czubala, Stemplewski, Staszczyszyn, Kuzior, Bartłomiej Musiał, Zarychta (59. Książek), Bernaś, Sularz (111. Piątek), Pawęzowski (72. Grębosz), trener Przemysław Oklejewski

Unia: Banasiak - Sierczyński, Ostrouszko, Ł. Nowak (12. Tokarz), Bartosz Musiał, Krzos, Stankiewicz, Skórski (46. Kędzierski), Ból (83. Kuklewski), Smarzyński, Gmaj (100. Szczypa), trener Artur Mosna

żółte kartki: Wilk, Grębosz - Krzos, Krzos, Sierczyński, Smarzyński

czerwone kartki: Krzos (Unia, 60`, druga żółta), Szczypa (Unia, 104`, faul), Tokarz (Unia, 116`, faul), Smarzyński (Unia, po meczu, niesportowe zachowanie)

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w najbliższą sobotę na wyjeździe z Sokołem Orzech.