Zagłębiak żegna się z Pucharem Polski

Nasi piłkarze nie będą miło wspominać końcówki sezonu. Po dwóch porażkach w lidze przegrywamy w ćwierćfinale Pucharu Polski 1:4 z Tęczą Błędów i odpadamy z dalszych rozgrywek.

Wynik meczu szybko ustawiły dwie bramki zdobyte przez gości. W 8. minucie rzut karny na bramkę zamienił Daniel Cieślik, a niedługo potem podwyższył Łukasz Burczyk. Kiedy w 70. minucie Marcin Szopa zdobył kontaktową bramkę, wydawało się, że jest szansa na doprowadzenie do remisu i ewentualnej dogrywki. Marzenia szybko jednak prysły, bo ponownie Daniel Cieślik z wolnego i Michał Zapart zdobyli dwie kolejne bramki dla Tęczy.

Drużyna z Błędowa awansowała do półfinału Pucharu Polski. W innych meczach: Ostoja Żelisławice - AKS Niwka 2:1, Unia Strzemieszyce - Sarmacja Będzin 1:6, Zagłębiak Tucznawa - Unia Ząbkowice 1:3.

Zagłębiak: Iwaniuk - Piątek, Antczak, Starzyński, Pytel, Kuzior (66. Bojacz), Stefański, Szopa, Ducki, Książek, Radecki (62. Lis), trener Sebastian Klata

Tęcza: Masalski - Wędziński, Wiatr, Zapart, Bielawski (69. Skrzypek), Mendela, Cieślik, Sierczyński (73. Bijak), Pałasz, Burczyk, Pruś (55. Żmuda, 66. Sierka), trener Michał Chmielowski