X kolejka: Zagłębiak - Unia Strzemieszyce (po raz 17.)

Derbowa sobota czeka sympatyków piłki nożnej w Dąbrowie Górniczej. O godz. 15 na boisku przy ul. Konopnickiej Zagłębiak podejmować będzie bowiem Unię Strzemieszyce.

Obie drużyny sąsiadują w tabeli, mają też tyle samo punktów (po 11). Nasi jutrzejsi goście mają jednak do rozegrania zaległe spotkanie z Sokołem Orzech, które nie odbyło się tydzień temu.

Sobotnie spotkanie będzie 17. starciem Zagłębiaka i Unii. Pierwsze odbyło się w 1959 roku, a nasz klub wygrał wówczas 2:0. Ogółem sześć spotkań wygrała nasza drużyna, siedem - piłkarze ze Strzemieszyc, a trzy mecze zakończyły się remisy. Bilans bramkowy to 28:25 dla RKS-u.

Początek meczu o godz. 15. Sędziować będzie pan Zenon Chudy z Kolegium Sędziów w Zabrzu. Zapraszamy wszystkich kibiców. Wstęp wolny!